czwartek, 11 września 2014

Detox - naturalne oczyszczanie organizmu

Metod na naturalne oczyszczanie organizmu jest całe mnóstwo. Poniżej te najbardziej popularne i skuteczne:

1.    Otręby

Otręby, a w szczególności otręby pszenne swe dobroczynne działanie zawdzięczają zawartemu w nich nierozpuszczalnemu błonnikowi. Ponieważ błonnik ten nie ulega strawieniu, przemieszczając się wzdłuż przewodu pokarmowego, zbiera i jednocześnie oczyszcza jelita z niestrawionych resztek żywności. Jeśli więc chcemy oczyścić organizm, poranna owsianka powinna na stałe wejść nam w nawyk żywieniowy.

2.    Woda z cytryną

Szklanka wody z cytryną wypita na czczo to chyba najprostszy sposób, aby pomóc organizmowi w usunięciu szkodliwych toksyn, oczyszcza organizm z nierozpuszczalnych soli i tłuszczów.Co więcej, zamianę porannej kawy na szklankę wody z sokiem z cytryny rekomendują nie tylko dietetycy, ale również kardiolodzy, dermatolodzy  i urolodzy. Wszystko dzięki cudownym właściwościom cytryny, która nie tylko oczyszcza, ale również równoważy pH, wzmacnia system odpornościowy i pomaga zachować skórze zdrowy wygląd. Sok z cytryny jest bogaty w witaminę C, mikroelementy i hormony.

3.    Ocet jabłkowy

O korzystnym wpływie octu jabłkowego na nasze zdrowie wiadomo już od dawna. Ocet dostarcza organizmowi wiele witamin, minerałów i kwasów organicznych. Ponadto, zawarte w nim pektyny przyspieszają nie tylko usuwanie toksyn z organizmu, ale również metabolizm. Wniosek jest prosty. Jeśli zdrowie jest dla Ciebie ważne, dodawaj ocet jabłkowy do sałatek i dressingów. lub wypijaj codziennie po łyżeczce na czczo. Nawiasem mówiąc ten ostatni to sposób mojej teściowej ;)

4.    Suplementy diety

Dobrym sposobem by oczyścić nasz organizm jest wybór naturalnego suplementu diety. Polecam Saluran  z algami z  linii Vitana.  Ten suplement ma właściwości oczyszczające dzięki wyjątkowej kompozycji ziół. Aby zmaksymalizować działanie, zawiera chlorellę. Ta zielona alga efektywnie odtruwa organizm, skutecznie usuwając z niego toksyny. Dodatkowo uszczelnia ona ścianki jelit, co zapobiega wtórnemu przenikaniu toksyn do organizmu. A dzieje się tak często w trakcie kuracji odchudzających i oczyszczających. Saluran zawiera również kompozycję innych ziół znanych ze zdolności do usuwania z organizmu nadmiaru płynów i zalegających w tkankach toksyn. Dzięki nim działa moczopędnie, usuwając wraz z wodą nadmiar szkodliwych produktów przemiany materii, zapobiega obrzękom, odtruwa wątrobę, oczyszcza organizm z toksyn. Kuracja preparatem doskonale wpływa na utrzymanie odpowiedniej wagi, poprawę stanu skóry i włosów oraz ogólną kondycję organizmu. Ponadto uszczelnia ścianki jelit, co zapobiega wtórnemu przenikaniu toksyn do organizmu.

Saluran z algami zawiera: sproszkowaną chlorellę, ekstrakt z korzenia mniszka lekarskiego, ekstrakt z ziela skrzypu, ekstrakt z korzenia pokrzywy i magnez. Nie zaleca się stosowania dzieciom, kobietom w ciąży i w czasie karmienia piersią. 

5.    Dieta oczyszczająca

Kuracja polega na jedzeniu przez kilka lub kilkanaście dni tylko gotowanych albo surowych warzyw i owoców. Wskazane jest również picie dużej ilości wody, herbatek oczyszczających oraz naturalnych soków. Taka dieta zmusza organizm do korzystania z własnych zapasów, przyczynia się do wydalania zbędnej wody oraz usuwa chore komórki i ogniska zapalne.


I na koniec:

MOJA ULUBIONA KURACJA


Podczas tej kuracji należy pić sok z cytryny przez 10 dni. Pierwszego dnia pijemy sok z jednej cytryny. Do 5-tego dnia zwiększamy spożywanie o jedną cytrynę dziennie, a od 6-tego do 10-tego dnia zmniejszamy o jedną cytrynę. W sumie przez te 10 dni wypijamy 30 cytryn. 

Dzień 1,10  - jedna cytryna
Dzień 2,9   - dwie cytryny
Dzień 3,8   - trzy cytryny
Dzień 4,7   - cztery cytryny
Dzień 5,6   - pięć cytryn

Cytrynę wycisnąć, pic bez dodatku cukry, można rozcieńczyć wodą lub dodać łyżeczkę miodu. Wyciśniętych połówek nie wyrzucamy! W skórce cytryny są cenne fitocydy i olejki eteryczne, które działają korzystnie na pracę serca, układu krwionośnego i mózgu.  Wyciśnięte połówki cytryn należy drobno pokroić, przełożyć do słoika, zalać miodem lub posypać cukrem i wstawic do lodówki. Po 10 godzinach otrzymamy esencję, którą można pic zamiast herbaty lub kawy dodając wody mineralnej wg upodobania. 

SMACZNEGO!

DaWanda